Wczytuję dane...
Biustonosz 95F

Pokaż dostępne biustonosze w tym rozmiarze

Szukając odpowiedniego dla siebie biustonosza w rozmiarze 95 F konieczne jest właściwe dobranie go do kształtu biustu oraz sylwetki. Ważna jest okazja, na którą jest przeznaczony, choć to sprawa drugorzędna. Bowiem zarówno noszony codziennie, jak i tylko na szczególne okazje, musi być dobrze dopasowany. Ma dawać maksimum komfortu przez cały czas użytkowania.

Główne kryterium doboru biustonosza 95 F to dwa obwody - pod biustem oraz piersi w najszerszym miejscu. Oba muszą być wykonywane dość luźno, na wydechu. Dla pierwszej wartości wymiary właściwe to miedzy 93 -a 97 centymetrów. Rozmiar biustonosza jest zaokrąglony do liczby podzielnej przez 5 (między 60 a 115). Właściwa miseczka (w tym przypadku F) to różnica na korzyść obwodu piersi. Biustonosz 95 F ma tę wartość pomiędzy 117 a 119 centymetrów.

Niezwykle ważne jest, aby biustonosz w rozmiarze 95 F dobrze przylegał do ciała Nazbyt obcisły deformuje piersi, a wbijający się w skórę materiał  zadaje ból oraz tworzy brzydkie wałeczki. Z drugiej strony biustonosz zbyt luźny zamiast podnosić biust sprawia, że on opada, a pomarszczony materiał nieestetycznie odkształca się pod ubraniem.

Biustonosze 95 F dostępne są w wielu różnych modelach. Mogą być uszyte z dzianiny, bawełny, satyny, atlasu czy koronki. Przeznaczone są do noszenia na co dzień lub szczególne sytuacje (np. sportowe, do karmienia, wizytowe czy erotyczne).

Kobiety uprawiające rozmaite dyscypliny sportowe powinny wybierać biustonosz 95 F o kroju idealnym do treningu. Ten model ma miseczki amortyzujące wstrząsy, a jednocześnie ładnie podtrzymujące biust. Ponadto ma wzmocnione ramiączka zapewniające stabilizację w czasie ruchu oraz specjalne wkładki pochłaniające wilgoć i nieprzyjemne zapachy.

Warto wybrać biustonosze 95 F bezszwowe, push up czy też bardotki. Dla Pań karmiących przeznaczone są modele posiadające specjalną klapkę ułatwiającą karmienie w dowolnym momencie. Warto mieć w bieliźniarce kilka różnych modeli, które będą dobierane stosownie do aktualnych potrzeb. Biustonosze w rozmiarze 95 F mogą mieć różne rodzaje ramiączek - wszyte na stałe, odpinane, z regulacją, cienkie czy grube - stosownie do potrzeb.