Wczytuję dane...
Biustonosz 95D

Pokaż dostępne biustonosze w tym rozmiarze

Wybierając odpowiedni dla siebie biustonosz w rozmiarze 95 D trzeba koniecznie dobrać odpowiedni do figury. Poza tym bardzo ważna jest okazja, na jaką jest przeznaczony. Zarówno na co dzień, jak i na wielkie imprezy konieczne jest, by był dobrze dopasowany do kształtu biustu, dawał komfort przez cały czas noszenia oraz odpowiednio kształtował piersi.

Kryterium doboru właściwego biustonosza 95 D jest określone przez dwa obwody. Pierwszy z nich jest mierzony poniżej piersi. Powinien być wykonywany na wydechu. Wymiary właściwe są pomiędzy 93 - 97 centymetrów. Rozmiary biustonoszy są bowiem określane co 5 jednostek, licząc od 65 do 115. Wybierając właściwą miseczkę (w tym przypadku D) należy zmierzyć obwód piersi w najszerszym miejscu. W tym przypadku wynosi od 113 do 115 centymetrów. Jest to niezwykle istotne, by biustonosz w rozmiarze 95 D dobrze przylegał. Nie może być nazbyt obcisły, bo będzie deformował piersi. Wpijające się szwy tworzą nieestetyczne fałdki i sprawiają ból. Natomiast, jeśli stanik jest zbyt luźny nie trzyma odpowiednio biustu.

W przypadku biustonoszy 95 D są dostępne modele w różnym stylu. Wykonane z rozmaitych materiałów (np. dzianiny, bawełny, satyny, koronki) przeznaczone są na codzienne okazje, jak również uroczystości rodzinne czy spotkania zawodowe. Ten niepozorny i niewidoczny element jest bardzo ważny. Dla kobiet, które uprawiają różnego rodzaju sporty właściwy jest biustonosz 95 D w stylu sportowym. Powinien mieć odpowiednio dobrane miseczki, ładnie podtrzymujące biust oraz wzmocnione ramiączka, które zapewnią stabilizację podczas ruchu.

Na co dzień warto wybrać komfortowe biustonosze 95 D bezszwowe, push up czy też bardotki. Przede wszystkim jest ważne, by zapewniały wygodę przez cały czas użytkowania. Podczas wybierania dobrego biustonosza w rozmiarze 95 D dostosowanego do sukni wieczorowej trzeba wziąć pod uwagę kilka szczegółów. Do wyboru są modele na cienkich lub grubych ramiączkach oraz bez ramiączek. Ważne, by podtrzymywały biust i dobrze eksponowały.