Wczytuję dane...
Biustonosz 85H

Pokaż dostępne biustonosze w tym rozmiarze

Duży biust to bez wątpienia atut dla jego posiadaczki. Aby wyglądał ponętnie i nie sprawiał problemów takich jak bóle pleców czy odparzenia, należy ubrać go w odpowiednio dopasowany biustonosz.

Dobry biustonosz, czyli jaki?

Właścicielki większych piersi potrzebują wyjątkowego biustonosza. Przede wszystkim powinien on posiadać szerokie, dobrze wyprofilowane ramiączka oraz dość mocno zabudowane, miękkie miseczki, z których piersi nie mają prawa wylewać się po bokach ani na górze biustonosza. Obwód stanika pod biustem musi idealnie przylegać, być solidny i stabilny, ponieważ duży biust ma być głównie podtrzymywany w miejscu obwodu, a nie tylko za pomocą ramiączek. Najważniejsze jest właściwe dopasowanie rozmiaru. Rozmiar określają dwie składowe: liczba oraz litera, np. biustonosz 85h. Przeważnie przyjmuje się, że małe biusty to takie, które mieszczą się w miseczki A-C, średnie – w miseczki D-G, a duże – powyżej miseczki G. Liczba to wymiar pod biustem, który jest równie ważny dla komfortu noszenia stanika  jak rozmiar miseczki. 

Jak dobrać rozmiar biustonosza?

Aby określić poprawnie rozmiar biustonosza, po zmierzeniu się pod biustem należy zmierzyć obwód w biuście. Pod biustem mierzymy się bez ubrania, stojąc prosto, ściskając się niezbyt mocno miarką krawiecką. Taśmę przykładamy tuż pod piersiami, zwracając uwagę, by znajdowała się na tym samym poziomie z przodu i z tyłu. Od tak zmierzonego obwodu w centymetrach odejmujemy liczbę trzy. Następnie zaniżamy ten wynik, jeśli trzeba, do najbliższego rozmiaru pod biustem. I tak, w większości firm,  biustonosze w rozmiarze 85h przeznaczone są dla pań o obwodzie klatki piersiowej pod biustem około 88-91 cm oraz wielkości piersi o miseczce h. W biuście należy mierzyć się w miękkim, dobrze podtrzymującym piersi biustonoszu Duży biust mierzymy w lekko pochylonej do przodu pozycji, napinając bardzo delikatnie miarkę. Powinna ona leżeć równo z przodu i z tyłu, opasując biust w jego najszerszym miejscu. Kolejnym krokiem jest obliczenie różnicy między obwodem w biuście i rozmiarem pod biustem. Od obwodu w biuście odejmuje się rozmiar pod biustem. Różnica 12 cm to miseczka A, 14 cm B i kolejno co dwa centymetry powiększa się miseczka o jeden rozmiar.

 

Nieodpowiednim doborem bielizny można zdeformować wygląd, zwłaszcza obfitych piersi oraz narazić się na dyskomfort związany z bólem kręgosłupa. Dlatego warto poświęć trochę czasu na dobór właściwego rozmiaru biustonosza.