Wczytuję dane...
Biustonosz 85F

Pokaż dostępne biustonosze w tym rozmiarze

Biustonosze, które dzisiaj są tak popularne i znajdują się w szafie każdej kobiety, prawdopodobnie powstały w starożytnej Grecji. W Europie stały się znane dopiero w XV wieku. Już wtedy miały za cel zapewniać piersiom ochronę oraz wpływać na komfort kobiety. Dzisiaj, oprócz tego, że istnieje szeroki wybór atrakcyjnych modeli, najważniejszą funkcją biustonoszy jest podtrzymanie piersi. Aby tak było musimy dobrać odpowiedni rozmiar oraz fason, idealnie dostosowany do naszej sylwetki. Jak to zrobić?

Odpowiedni fason 

Osoby z małymi piersiami powinny kupować modele, które wypchają biust do przodu, na przykład modele nisko zabudowane lub balkonetki. Chętnie wybierany push up może zniekształcać piersi, więc nie jest dobrym wyborem do codziennego noszenia. W przypadku dużych piersi, na przykład kobiet kupujących biustonosze w rozmiarze 85f, najważniejsze jest podtrzymanie. Miseczki muszą obejmować całe piersi a obwód powinien być ścisły. Idealnie sprawdzają się tu modele pełne, całkowicie zabudowane oraz zasłaniające piersi w całości. Biustonosz może być również miękki, wykonany z materiału bez sztywnych części, który swobodnie dopasowuję się do większych piersi albo usztywniany, wypełniony delikatną pianką. Dobrym wyborem są biustonosze bezszwowe, które nie powodują podrażnień i są prawie niewidoczne pod ubraniem. Są idealne dla osób, które lubią obciśle bluzki albo sukienki.

Dobrany rozmiar

Badania pokazują, że aż 80% kobiet nosi źle dobrane biustonosze. Kobiety często wybierają zbyt małe miseczki i za duży obwód. Gdy nie czujemy się komfortowo w naszym staniku, warto następnym razem w sklepie zmierzyć zamiast 90e, biustonosz 85f. Aby dobrać odpowiedni obwód biustonosza musimy zmierzyć obwód klatki piersiowej pod piersiami oraz odjąć od niego 3 centymetry. Wielkość miseczki natomiast ustalamy odejmując obwód biustu od rozmiaru pod biustem. Pomocna może być specjalna tabela rozmiarów którą możemy znaleźć w internecie. Warto zadać sobie trudu i wybrać biustonosz, który będzie leżał idealnie.