Wczytuję dane...
Biustonosz 80J

Pokaż dostępne biustonosze w tym rozmiarze

Biustonosz w rozmiarze 80 J to ponadstandardowy wymiar tego rodzaju odzieży zaliczanej do bielizny. Rozmiar 80 jest idealny dla kobiet, które noszą ubrania nr 38, o normalnej sylwetce. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że biust jest tu stosunkowo duży. Obwód pod biustem, mierzony na wydechu, dość swobodnie, to zakres pomiędzy 78 a 82 cm. Natomiast obwód piersi w najszerszym miejscu to od 110 do 112 cm. Widoczna dysproporcja pomiędzy tymi dwoma obwodami to od 34 do 38 cm. Z tego powodu biustonosz 80 J ma dość dużą miseczkę.

Pełne piersi to niewątpliwie jeden z kobiecych walorów. Jednak czasem z tego powodu powstają problemy. Szczególnie niskie panie o obfitym biuście mogą odczuwać pewien dyskomfort. Są to bowiem dodatkowe kilogramy, które musi dźwigać kręgosłup. Mogą pojawiać się dolegliwości bólowe, zwyrodnienia czy skrzywienia w obrębie kręgów piersiowych. Biustonosz w rozmiarze 80 J, który jest dobrze dobrany, pomaga nieco zniwelować powyższe trudności. Dzięki odpowiednio zaprojektowanemu krojowi, zabudowanym miseczkom, które unoszą biust oraz szerokim ramiączkom i pasom na plecach, sprawia, że waga biustu jest rozłożona bardziej równomiernie.

Biustonosze 80 J - podobnie jak inne rozmiary tego elementu bielizny - w pierwszej kolejności ma za zadanie modelować oraz podtrzymywać obfity biust. Modele z szerokimi ramiączkami (regulowane, odpinane lub wszyte na stałe) zapewniają stabilną pozycję piersi. Odpowiednio założony biustonosz 80 J od razu sprawia, że kobieta czuje zmniejszony ciężar. Często posiada specjalne wzmocnienia w postaci gumowanych wstawek czy fiszbin pod biustem oraz na boku miseczki. Biustonosz 80 J w typie sportowym jest idealny dla aktywnych pań, które uprawiają rozmaite dyscypliny. Krój czasem jest zbliżony do koszulki w typie bokserki. Może też mieć ramiączka skrzyżowane z tyłu. Ważna jest tu amortyzacja biustu, szczególnie podczas intensywnego ruchu.

Biustonosze 80 J mogą być z takich tkanin jak bawełna, satyna, atłas, koronka czy inne dzianiny. Dostępne są modele codzienne, sportowe, biustonosze bezszwowe, posiadające wzmocnienia czy usztywniane miseczki, dla Pań karmiących, wizytowe czy rodzaje zmysłowej bielizny erotycznej.