Wczytuję dane...
Biustonosz 80I

Pokaż dostępne biustonosze w tym rozmiarze

Biustonosz jest niezwykle ważnym elementem damskiej bielizny. Sprawia, że czujemy się kobieco i atrakcyjnie. Zmysłowy biustonosz dodaje nam seksapilu oraz pewności siebie. Jednak oprócz atrakcyjnego wyglądu, spełnia dużo ważniejszą funkcję- zapewnia odpowiednią podporę i podtrzymanie naszych piersi, dzięki czemu długo będą jędrne. Niestety 80% kobiet w Polsce nosi źle dobrany biustonosz. Jaki może to mieć wpływa na nasze samopoczucie? Często za ciasne biustonosze powodują bóle głowy lub pleców, problemy z trawieniem oraz otarcia i podrażnienia skóry. Najnowsze badania pokazują, że mogą się nawet przyczyniać do raka piersi. Jest więc niezwykle ważne aby dobrać właściwy rozmiar oraz fason naszego biustonosza. Jak się do tego zabrać?

Dobór odpowiedniego rozmiaru  

Jest to najważniejsza sprawa, aby w biustonoszu czuć się komfortowo i wygodnie. Bardzo często kobiety kupują zbyt małe miseczki i za luźne pasy w stanikach. Gdy mamy biustonosz 80i ale czujemy się w nim niekomfortowo, oznacza to, że być może powinniśmy poszukać rozmiaru 75j. Aby dokonać pomiarów idealnego biustonosza wystarczy zwykła miara krawiecka. Pierwszym krokiem jest zmierzenie obwodu klatki piersiowej pod biustem, odjęcie od wyniku 3 centymetrów oraz zaokrąglenie do najbliższego rozmiaru. Kolejno mierzymy obwód biustu oraz odejmujemy większy rozmiar od mniejszego. Wynik porównujemy w tabeli rozmiarów dostępnej w internecie.

Dobór odpowiedniego fasonu

Szczególnie gdy kupujemy biustonosze w rozmiarze 80i oraz większe musimy zadbać o solidny fason. Aby biustonosz podtrzymywał ciężkie piersi musi być uszyty z elastycznych i stabilnych materiałów oraz musi posiadać porządne, szersze ramiączka. Jaki może to być model? Dobrym wyborem będą biustonosze zabudowane, które w pełni zasłaniają piersi. Są bardzo wygodne do codziennego noszenia i idealnie leżą pod bluzką. Gdy lubimy nosić dekolty lepszym wyborem będą biustonosze nisko zabudowane, na przykład bardotki. Eksponują oraz podnoszą one biust, odsłaniając górne partie piersi.