Wczytuję dane...
Biustonosz 80D

Pokaż dostępne biustonosze w tym rozmiarze

Biustonosz to wynalazek ostatnich kilkuset lat. Dzisiaj jest niezbędnym elementem każdej kobiecej garderoby. Spełnia on praktyczną funkcję, ponieważ podtrzymuje biust, dzięki czemu zachowuję on swoją jędrność, ale również jest atrakcyjną ozdobą. Istotną rolę odgrywa jego odpowiednie dopasowanie do naszej sylwetki. Ważne jest aby zarówno rozmiar, jak i krój biustonosza dostosowany był do naszych potrzeb. Czym się kierować aby wybrać idealny biustonosz? 

Typy biustonoszów

Typ musi być dostosowany do naszej budowy, ale również spełniać swoją funkcję. Inny biustonosz będziemy potrzebować do uprawiania sportu a inny na eleganckie wyjścia. Biustonosz bezszwowy jest prawie niewidoczny pod ubraniem, dlatego idealnie nadaje się do obcisłych bluzek. Do wygodnych oraz atrakcyjnych modeli należą miękkie staniki wykonane z koronki lub z innych delikatnych materiałów. Natomiast modele usztywniane, na przykład push-up modelują nasze piersi, dzięki czemu są podniesione i pięknie wyglądają w dekoltach. Alternatywą mogą być biustonosze pół usztywniane, podnoszą one biust i solidnie go podtrzymują, ale jednocześnie mogą być ozdobione przezroczystym haftem.

Odpowiedni rozmiar

Dobranie idealnego rozmiaru jest sprawą niezwykle ważną. Wpływa to na zdrowie piersi oraz nasz komfort w codziennym użytkowaniu. Warto tu brać pod uwagę nie tylko jak się czujemy w danym biustonoszu, ale jakiej wielkości jest miseczka i rozmiar pasa pod biustem. Przed zakupami warto dokonać pomiaru w domu. Przy pomocy zwykłej miarki krawieckiej możemy zmierzyć obwód pod biustem oraz odjąć od niego 3 centymetry. Następnie wynik zaokrąglamy w dół do dostępnego rozmiaru. Kolejnym krokiem jest zmierzenie obwodu biustu. Gdy mamy dwa wyniki, odejmujemy drugi od pierwszego a otrzymany wynik porównujemy w tabeli rozmiarów dostępnej w internecie. Jednym z bardziej popularnych rozmiarów to biustonosz 80d. Liczba 80 oznacza obwód zmierzony pod biustem po odjęciu 3 centymetrów oraz zaokrągleniu. A tabela rozmiarów pokazuje nam, że gdy dokonamy niezbędnych obliczeń rozmiar miseczki d mieści się w wyniku od 17 do 19. Powinniśmy więc kupować biustonosze w rozmiarze 80d.