Wczytuję dane...
Biustonosz 80B

Pokaż dostępne biustonosze w tym rozmiarze

                Biustonosz powinien mieć status jednego z  najważniejszych elementów wyposażenia każdej kobiecej garderoby. Niestety, niektóre z Pań traktują ten temat po macoszemu, przypisując mu marginalne zaznaczenie, co jest ogromnym błędem. Stanik nie jest zwyczajnym elementem ubioru, a jego rolą nie jest jedynie zakrywanie biustu. W zależności od potrzeb ma on pełnić konkretne funkcje, mianowicie:

  • odpowiednio dobrany biustonosz pozwoli przede wszystkim na to, by czuć się komfortowo,

  • będzie w stanie utrzymać piersi w optymalnej dla codziennych zajęć pozycji,

  • podczas wykonywania ćwiczeń sportowych ochroni biust przed otarciami i bolesnym naprężaniem się skóry.

By stanik właściwie sprawował swoją zadanie musi zostać spełnionych kilka czynników na raz. Wyboru odpowiedniego biustonosza najlepiej dokonywać pod okiem specjalistki, zwracając uwagę na kilka aspektów, o których mowa poniżej.

                Istotny jest  materiał z jakiego stanik został wykonany. Wybierać można od poliestru, poprzez spandeks i inne włókna sztuczne po naturalne, takie jak bawełna, gipura czy jedwab. Jeżeli biustonosz ma posiadać fiszbiny, to powinny być one wykonane z bezpiecznego materiału i być wszyte na tyle solidnie, by nigdy nie opuściły swojego miejsca. Biorąc pod uwagę fakt, że każdy biust jest inny nie tylko pod względem rozmiaru, wybierając odpowiedni stanik nie wystarczy jedynie idealnie dopasować wielkości miseczki, ale także jej kształt.

                Co najważniejsze, nie można zapomnieć o dokładnym zmierzeniu obwodu w biuście, jak i pod nim. Znając te wymiary, możemy obliczyć wielkość miseczki odejmując od obwodu w biuście wartość obwodu pod biustem. Przykładowo BIUSTONOSZ 80B pasuje do obwodu pod biustem mieszczącego się w przedziale 78-82 cm i posiada miseczkę z przedziału 94-96 cm obwodu w biuście. Po wykonaniu działania okazuje się, że BIUSTONOSZE w rozmiarze 80B przeznaczone są dla Pań, u których różnica obwodów wynosi dokładnie 14 cm.

                Na biustonoszu nie warto oszczędzać. Powinien być wykonany z dobrej jakości materiałów, być wygodny i funkcjonalny. Dobrany odpowiednio do kobiecych kształtów i potrzeb zapewni niespotykaną dotąd radość i komfort użytkowania.