Wczytuję dane...
Biustonosz 75K

Pokaż dostępne biustonosze w tym rozmiarze

Często można spotkać się z przekonaniem, że Panie posiadające małe piersi nie muszą zawracać sobie głowy tym, by stanik odpowiednio je trzymał. Nie jest to prawda, wszystkie piersi wymagają podparcia, ale szczególnie istotne jest to w przypadku większych biustów. Dlaczego?

Duży biust to nie tylko ponętny wygląd

Choć duże piersi podobają się mężczyznom i kobietom o małym biuście, ich posiadaczki wiedzą, że nie zawsze są to tylko przyjemności. Posiadanie większych piersi sprawia też wiele kłopotów, zwłaszcza gdy nie udaje się znaleźć odpowiedniego stanika. Nie wszystkie jeszcze Panie zdają sobie sprawę z tego, że podparcie i podtrzymanie dla piersi powinien stanowić obwód biustonosza, a nie jego ramiączka. Kiedy nie zachowuje się tej zasady, źle dopasowany stanik nie spełnia dobrze swej roli. Piersi wiszą w powietrzu, podtrzymywane przez wrzynające się w ramiona ramiączka, a obwód stanika przesuwa się do góry, co jest szalenie niewygodne. Na porządku dziennym jest też wybieranie za małych miseczek, gdyż często paniom o pełniejszym biuście trudno jest znaleźć stanik, którego miski prawidłowo obejmują całe piersi. Jest to problem zwłaszcza kobiet szczupłych, gdyż nader często duże miski idą w parze z dużym obwodem. Niełatwo jest znaleźć na przykład biustonosz 75K, czyli mający stosunkowo niewielki obwód, a przy tym większe miseczki.

Dlaczego jest to ważne?

Nawet gdy nie ma się w swym pobliżu sklepu, w którym oferowane byłyby biustonosze 75K i inne w mniej typowych rozmiarach, warto pokusić się o wysiłek znalezienia dla siebie takiego produktu. Dobrze dobrany stanik jest bowiem niezwykle ważny - nie tylko dla urody i wygody, ale nawet dla zdrowia. Jest to szczególnie istotne w przypadku posiadania większego biustu, gdyż jego nieodpowiednie podtrzymanie może powodować bóle pleców, a nawet samych piersi. Wrzynające się w ramiona ramiączka nieraz powodują utrwalające się dołki w ciele, zaś noszenie za małych staników, które uciskają piersi, może nawet prowadzić do ich deformacji.