Wczytuję dane...
Biustonosz 75C

Pokaż dostępne biustonosze w tym rozmiarze

Dobry biustonosz powinien być jak druga skóra. Idealnie się układa, przylega do piersi i poprawia ich kształt. Warto więc starannie i z dużą uwagą wybierać rozmiar i typ biustonosza.

Najlepiej przed wizytą w sklepie zmierzyć się i zachować sobie na przyszłość te wymiary. One mogą ulec zmianie podczas różnych okresów w życiu kobiety takich jak ciąża lub po odchudzaniu się. Pierwszy wymiar, który należy zdjąć to obwód pod biustem, należy przyłożyć tak centymetr aby dobrze przylegał do skóry ale nie zacisnąć go zbyt mocno. Drugi wymiar to obwód ciała na wysokości piersi. Gdy wychodzi pod biustem 77cm, a w biuście 92cm to liczymy różnicę pomiędzy tymi liczbami, czyli 15 cm. Następnie pierwszy wynik zaokrąglamy do niższej granicy 75 (zaokrąglamy do przedziałów piątkowych- co 5), a 15 cm stanowi różnicę pomiędzy tymi miarami daje miseczkę C, czyli wynik wychodzi, że należy kupić miseczkę biustonosza 75C. Jest to najbardziej popularna metoda ustalania rozmiarów, ale na rynku jest wielu producentów tej części bielizny i mogą one znacznie różnić się od siebie. Nie raz można przekonać się, że kupując u różnych sprzedawców ten sam rozmiar stanika, raz jest idealny, a innym razem odstaje. Firmy mogą mieć swoje własne tabele rozmiarów, które nieco odbiegają od schematu, który powyżej był podany.

Biustonosz zawsze trzeba mierzyć, uniknie się wielu nietrafionych zakupów. W przymierzalni należy zawsze zapinać na najluźniejszą haftkę, z uwagi na to że materiał zwykle ulega delikatnemu rozciągnięciu się podczas noszenia. Powinien on przylegać tak do ciała aby można było wsunąć pod niego dwa palce. Miseczka powinna zbierać piersi, tak aby mieściły się całe i nie tworzyły się fałdki nad biustonoszem ani od strony pach, bo to świadczy o za małym rozmiarze. Linia biustu ze stanikiem powinna być równa. Warto sprawdzić czy przy poruszaniu nie przesuwa się cały biustonosz, bo w tym przypadku obwód też może być za luźny i nie spełni wtedy swoich funkcji podtrzymania piersi. Uwagę powinno kierować się na to czy biustonosz posiada regulację ramiączek, lepiej właśnie wybierać te modele, które mają, a bez regulacji w ogóle odpuścić sobie zakup.

Wniosek z tego że niezliczone firmy produkujące np. biustonosze 75C, które mają być naszym podstawowym rozmiarem nie zawsze są sobie równe i trzeba przymierzać do skutku, aż znajdzie się idealnie leżący.