Wczytuję dane...
Biustonosz 110D

Pokaż dostępne biustonosze w tym rozmiarze

Biustonosz należy do kategorii intymnej odzieży przeznaczonej dla kobiet. Niezależnie od rozmiaru, wymaga starannego wyboru. Powinien być dobrze dopasowany do kształtu oraz wielkości biustu. Biustonosz w rozmiarze 110 D spełnia nie tylko funkcje dekoracyjne, ale równie ważne jest stabilne utrzymanie dużego biustu. Ponadto odpowiednio dopasowany odciąża kręgosłup (szczególnie narażony na ból i deformacje w w odcinku piersiowym).

Biustonosz 110 D ma zapewnić komfort i wygodę przez cały czas noszenia. Dobieranie właściwego modelu należy zacząć od zdjęcia odpowiedniej miary obwodów. Pod biustem, Panie na które pasują biustonosze 110 D mają od 108 do 112 cm. Rozmiary tego rodzaju bielizny są bowiem oznaczane co 5 jednostek (od 60  do 115). Miseczka zaś dobierana jest na podstawie obwodu biustu (w najszerszym miejscu). W tym przypadku miseczka D to wartości 126 - 128 cm. Zanim zostanie  dokonany ostateczny wybór warto przymierzyć kilka różnych biustonoszy.

Dobrze leżący biustonosz 110 D, przylegający do ciała, ale niezbytnie opinający, powoduje podkreślenie atutu kobiety. Ze względu na dość dużą wartość w obwodzie biustonosze w rozmiarze 110 D są uznawane za ponadwymiarowe. Dobrze jeśli miseczka jest zabudowana, co pomaga utrzymać "w ryzach" duże piersi. Jednocześnie ma na celu ładnie eksponować biust. Nadmiernie luźny krój powoduje opadanie zamiast unoszenia biustu. Natomiast zbyt przylegający deformuje biust spłaszczając go.

W przypadku biustonoszy w rozmiarze 110 D miseczka jest często wzmacniana za pomocą specjalnej wkładki zmniejszającej ryzyko otarcia delikatnej skóry. Innym rodzajem podparcia są fiszbiny umieszczone pod biustem lub na boku miseczek. Dzięki temu biust znacznie lepiej się układa.

Biustonosze w rozmiarze 110 D powinny posiadać także szerokie, mocne ramiączka. Dzięki temu piersi są utrzymywane pasy w odpowiedniej pozycji a kręgosłup jest odciążony. Polecane są biustonosze z ramiączkami wszytymi na stałe (z regulacją bądź bez niej), ewentualnie z odpinanymi ramiączkami, które można wymienić np. na przeźroczyste.

Do codziennego użytkowania polecane są biustonosze 110 D wykonane z takich tkanin jak: bawełna, satyna, koronka czy inne naturalne dzianiny. Lepiej unikać materiałów sztucznych, bo mogą powodować podrażnienia tego wrażliwego obszaru ciała.