Wczytuję dane...
Biustonosz 100H

Pokaż dostępne biustonosze w tym rozmiarze

Biustonosz stanowi element konfekcji damskiej zaliczanej do bielizny. Jest to część stroju, która wymaga najbardziej staranne wyboru. Biustonosz np. w rozmiarze 100 H powinien pełnić funkcję nie tylko dekoracyjną, eksponować ładnie biust i dekolt, ale przede wszystkim utrzymywać dość obfite piersi, odciążać kręgosłup, który zmaga się ze znacznym ciężarem oraz zapewniać komfort i wygodę przez cały czas noszenia.

Dobierając najbardziej odpowiedni rozmiar trzeba pamiętać, że biustonosze 100 H przeznaczone są dla pań, które mają 98 - 102 cm w obwodzie pod biustem, zaś 126 - 128 cm w obwodzie biustu (jest to miseczka H). Warto obejrzeć i przymierzyć kilka modeli, aby wybrać ten, który leży najlepiej, układa się dobrze i sprawia, że kobieta czuje się piękna.

Biustonosz 100 H, z powodu znaczącej dysproporcji pomiędzy obwodem pod biustem a w najszerszym punkcie piersi (od 28 do 30 centymetrów) bywa zaliczany do ponadwymiarowych elementów bielizny. Na szczęście coraz więcej producentów i marek wychodzi naprzeciw oczekiwaniom posiadaczek takiego typu biustu. Biustonosz 100 H powinien mieć dobrze zabudowaną miseczkę, która utrzyma duże piersi, ale jednocześnie ładnie je wyeksponuje. Nie może być ani zbyt luźny (piersi będą opadać), ani zbyt ciasny (piersi ulegną deformacji i spłaszczeniu). Zbyt mała miseczka może przecinać nieestetycznie biust, co tworzy nie tylko brzydki efekt, ale również sprawia dyskomfort podczas noszenia, Dobrze również, jeśli miseczka w przypadku biustonosza 100 H jest wzmocniona (np. specjalną wkładką zapobiegającą otarciom czy fiszbinom pod biustem), co lepiej układa i utrzymuje piersi.

Panie wybierające biustonosze 100 H powinny kierować się także kryteriom doboru ramiączek. Najbardziej właściwe są szerokie, wzmocnione pasy Przy tym rodzaju biustu nie są polecane biustonosze bez ramiączek. Można natomiast dobrać takie, które mają odpinane ramiączka i dokupić przeźroczyste (np. silikonowe) ramiączka. Zarówno na co dzień, jak i eleganckie okazje, można wybierać biustonosze 100 H wykonane z takich tkanin jak np. miękka bawełna, delikatna satyna, elegancka i zmysłowa koronka czy innych naturalnych dzianin. Lepiej unikać materiałów sztucznych, drażniących delikatną część ciała.